Výstavu uvede pan David Czyž z Lidských práv bez hranic. Krásu obrazů doprovodí kytarový kvartet ze ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci.
Výstava se zabývá tím, co by mohlo být nazýváno věčnými otázkami člověka: proč dobří a nevinní lidé trpí? Je následování duchovní praxe hodno ceny, kterou by tato cesta mohla ukládat – ceny pravděpodobně vysoké jako sám život? Je vesmír spravedlivý? Obstojí morální principy pravdivosti, soucitu, milosrdenství, dobroty a vůle nepoddat se utrpení, zlu, totálnímu bezpráví a zdánlivé bezmoci v konfrontaci se systematickým fyzickým, psychickým či ekonomickým a sociálním násilím v rukou autokratického, totalitního, násilnického a otevřeně ateistického státu? Odpovědi nabízené umělci jsou pozitivní.
Iniciátorem výstavy byl akademický sochař a malíř Zhang Kunlun, který zažil mučení v čínském systému nucených prací – čínské verzi sovětských gulagů (koncentračních táborů). Zhang po propuštění zotavil své tělo a mysl díky duchovní disciplíně Falun Gong, pro kterou byl pronásledován a díky které objevil a pochopil to, čemu se po desetiletí učil – umění.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV