Olomouc získala titul Evropské město sportu 2017

09.11.2016 16:32 | Zprávy
autor: PV

Obhajoba kandidatury města v boji o titul Evropské město sportu 2017 v kategorii cities dopadla na výbornou, Olomouc titul získala! Prestižní evropské ocenění si převezme primátor Antonín Staněk ve středu 16. listopadu přímo v Bruselu.

Olomouc získala titul Evropské město sportu 2017
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Slavnostní vyhlášení Asociace evropských měst sportu se odehraje v Evropském parlamentu. V rámci ceremoniálu si z rukou prezidenta asociace převezmeme vlajku, která je symbolem ocenění podpory, aktivního podílu a pozitivního prosazování zájmů města v oblasti sportu. Získaný titul zúročuje snahu, práci a úsilí, které sportu a jeho rozvoji na území města věnujeme,“ reagoval primátor Olomouce Antonín Staněk. 

Bohatou nabídku Olomouce v podobě sportovišť, sportovních areálů a zázemí sportovních zařízení ocenila delegace zástupců Evropské asociace hlavních měst sportu již při své inspekční cestě, která se ve městě uskutečnila v polovině letošního října. „Ocenili prezentaci sportovní nabídky města, absolvovali prohlídky mnoha místních areálů a na základě toho rozhodli, že prestižní evropský titul pro rok 2017 Olomouci právem náleží,“ objasnil náměstek primátora pro sport Pavel Urbášek.

„Titul si zasloužíte. Prezentace byla skvělá. Obhajoba kandidatury měla špičkovou úroveň, celý tým, který se na ni podílel, odvedl dobrou práci. Olomouc je sportovní město, což potvrzují i finance, které míří do této oblasti. Jde o téměř sedm procent z celkového rozpočtu města, což je rozpočet třikrát až čtyřikrát vyšší částka, než u jiných evropských měst,“ prohlásil prezident ACES Europe Gian F. Lupattelli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

7:27 Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

Město Karlovy Vary zve k diskusi, týkající se přechodu města na moderní a ekologické zdroje energie.…