Projekt OPP 2016 byl pro Pardubice jedinečnou událostí a město jeho provoz podpořilo částkou 3 992 000 korun, z čehož 390 000 korun tvoří dotace na vybudování dráhy pro vodní slalom a podporu příměstských táborů. „Olympijský park předčil všechna očekávání. Úspěšnost nápadu i realizace jasně dokázal ohromující počet návštěvníků. V tomto poměru mně celkové náklady připadají jako odpovídající, respektive minimální, a to i v porovnání s jinými olympijskými parky,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát.
Zdroje zapojené pro uspořádání Olympijského parku Pardubice činí 17 115 235,81 korun. „Z veřejných zdrojů bylo zajištěno 38 procent rozpočtu, 62 procent se tedy podařilo pokrýt od partnerů, tržeb z hracích karet a příměstského tábora,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že celkem 7 566 535 je tvořeno hodnotou služeb, které se podařilo zajistit formou uzavření smluv o spolupráci a vzájemném zápočtu, tedy formou barteru. To se však neprojeví ani v příjmové ani ve výdajové stránce městského rozpočtu.
Finanční výdaje parku dosáhly výše 9 128 812 korun, příjmy činí 8 647 860 korun, včetně dotace z Pardubického kraje. Ten na projekt OPP 2016 přispěl částkou 1,5 milionu korun a jedním milionem korun jej podpoří také Český olympijský výbor. Statutární město Pardubice již navíc požádalo Pardubický kraj o dokrytí části zbývající částky formou dotace ve výši 100 000 korun. „Pardubice se díky olympijskému parku staly opravdu sportovním srdcem celého kraje, což bylo před zahájením naše přání. Nejenže jsme jej podpořili částkou 1,5 milionu korun, rádi se budeme podílet také na dokrytí zbylé částky formou dotace ve výši 100 000 korun,“ pronesl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV