Opava: Ve Slezance by mohlo vzniknout Centrum polytechnického vzdělávání

12.06.2018 18:15 | Zprávy
autor: PV

Město v únoru oslovilo tři architektonické kanceláře, které měli v koncepční studii variantně rozpracovat, pro jaké účely by mohla sloužit budova bývalého obchodního centra Slezanka na Horním náměstí. Výzvy se však nakonec zhostila a v zadaném termínu do 31. května zaslala vypracovaný návrh jen jedna z oslovených kanceláří, a to ateliér CHYBÍK+KRIŠTOF.

Opava: Ve Slezance by mohlo vzniknout Centrum polytechnického vzdělávání
Foto: Opava
Popisek: Opava

„Chtěli jsme mít jakýsi protipól ke studii zpracované ateliérem re: architekti, která počítá s demolicí Slezanky. Tento návrh naopak doporučuje zachování budovy a její rekonstrukci, což osobně podporuju,“ vysvětlil primátor Radim Křupala

„Svým umístěním má objekt Slezanky velký potenciál stát se novým společenským a kulturním centrem Opavy a zabránit tak vylidňování centra města. Svou dvoupodlažností však netvoří kompaktní městský blok. Mimo rekonstrukci stávajícího objektu proto navrhujeme zpřístupnění a využití střechy a umístění veřejných volnočasových aktivit,“ píše se mimo jiné v průvodní zprávě studie, která hovoří i o snaze objekt otevřít a zprůchodnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Převaděči

Jaká tvrdší pravidla pro převaděče jste navrhla? A co mi teda nejde do hlavy, proč je někdo proti tvrdíš pravidlům? Jestli to chápu dobře, tak zpřísnění pravidel neprošlo, takže pro to musela být většina politiků z EU? Je to tak? A kdo proti byl z těch českých? A vůbec jaká země byli nejvíc proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blansko: Kočárovna v předzámčí získá novou střechu i využití

19:06 Blansko: Kočárovna v předzámčí získá novou střechu i využití

Desítky let sloužila budova původní kočárovny před blanenským zámkem pouze jako sklad. V posledních …