Opava: ZŠ Šrámkova otevřela malé arboretum pro školáky i obyvatele sídliště

28. 9. 2013 15:19

Ani nepřízeň počasí neodradila početné návštěvníky, kteří se přišli v úterý 24. září podívat na slavnostní otevření nového školního arboreta Základní školy Šrámkova. Škola ho vybudovala díky dotaci Ministerstva životního prostředí ČR z prostředků Revolvingového fondu.

Opava: ZŠ Šrámkova otevřela malé arboretum pro školáky i obyvatele sídliště
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

O jedinečný úvod se postarali žáčci svým hudebním a recitačním vystoupením. Poté ředitelka školy Ivana Chramostová poděkovala všem, kteří se na přípravě a uskutečnění projektu podíleli, nechyběla veliká kytice pro hlavní tahounku celé akce, paní učitelku Janu Hopjanovou Chráskovou. Ta neváhala do realizace zapojit veškerý svůj um, neotřelé nápady, nadšené děti i šikovného manžela. Veškeré vybavení zahrady si totiž školáci vyrobili vlastnoručně – od konstrukce laviček přes grafické zpracování naučných tabulí až po osázení celé zahrady.

„Projekt jsme pojmenovali Příroda ve škole, škola v přírodě aneb malé školní arboretum, což vystihuje i cíl našeho snažení. Rádi bychom, aby  měly i děti v prostoru sídliště možnost bezprostředně pozorovat rostliny a drobné živočichy v jejich přirozeném prostředí. Vlastní zážitek dětem přinese mnohem víc než jen teoretická výuka“, říká Jana Hopjanová Chrásková. Jedním dechem pak dodává, že už teď má spoustu dalších nápadů, co v budoucnu na zahradě podniknout.

Přestřižením pásky začali do zahrady proudit první návštěvníci. Zvláště ti malí s neskrývaným nadšením obdivovali především jezírko a broukoviště. Ty starší zase potěšilo, že zahrada bude otevřena i v odpoledních hodinách a tak vítaný ostrůvek pestré zeleně budou moci využívat pravidelně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: opava-city.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Muzeum chystá Cesty do pravěku

10:44 Znojmo: Muzeum chystá Cesty do pravěku

Návštěvníci Domu umění ve Znojmě se mohou po několikaměsíční pauze těšit na novou výstavu, která bud…