Na straně druhé zanedbaná a léta neudržovaná budova nádraží mladšího, západního, která zatím městu dělá velkou ostudu.
Takový je několik posledních let pohled na dvě velká opavská nádraží. V případě toho druhého teď probíhá zásadní rekonstrukce, díky níž se do roka město této ostudy konečně zbaví. A hned poté, co Správa železnic dokončí tuto rekonstrukci, město upraví i přednádražní prostor.
Asi každý, kdo v posledních letech navštívil nádraží Opava – západ, si musel připadat, že se vrátil o desítky let zpět nebo opustil střední Evropu. Zanedbané nádraží Opavě dlouhodobě dělá velkou ostudu. „Proto jsme přivítali aktivitu Správy železnic, která se do nákladné rekonstrukce pustila. Opava si pro cestující, kteří cestují na západ od města, hezčí prostředí rozhodně zaslouží. Zatím to byla jedna velká ostuda, která nám moc dobrou reklamu nedělala,“ řekl primátor Tomáš Navrátil. Stávající objekt dlouhodobě nevyhovuje podmínkám kladeným na moderní nádražní budovy, a to zejména z technického hlediska. Příjemně však nepůsobila ani jeho vizuální stránka a cestujícím se nedostávalo komfortu, na který si zvykli na moderních či rekonstruovaných nádražích.
Jako první se opravilo kolejiště a nástupiště, a to v rámci revitalizace celé trati z Opavy do Krnova. Nová bezbariérová nástupiště tak umožňují mnohem pohodlnější nastupování či vystupování z vlaku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.