Nejvyšší stupínek porota udělila projektu sourozenecké dvojice Daniela a Aleše Bulawových z Masarykovy ZŠ a MŠ Hnojník na téma Vliv teploty na rychlost vývoje motýla martináče atlasového. Klání v zasedacích prostorách krajského zastupitelstva na krajském úřadě se účastnili o něco málo starší badatelé ze středních škol a gymnázií. Z pěti nejlépe hodnocených projektů nejvíce zaujal Monitoring velkých šelem na Jablunkovsku a Frýdecko-Místecku, který ve své poutavé prezentaci představil Tomáš Mohač ze Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského a Gymnázia v Ostravě-Zábřehu.
Vítězem se ale měli právo cítit všichni zúčastnění. Našli odvahu vystoupit před publikem, což samo o sobě není jednoduché. Připočteme-li navíc, že prezentovali odborná témata, jsou jejich výkony hodné ocenění.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV