Nejvíce pochvalných slov mířilo na dopravu ve městě, trávení volného času, školství, zdravotnictví a sociální služby. Naopak nejhorší známku si vysloužila kultura a chování obyvatel, čistota a vzhled veřejných prostor, bezpečnost ve městě a životní prostředí.
Šetření, které je jedním z mnoha podkladů pro tvorbu Strategického plánu rozvoje města Ostravy na období 2023–2030, se od 6. března do 10. dubna zúčastnilo 5190 respondentů. Strategický plán se i nadále tvoří a obyvatelé budou mít i další možnosti, jak se do jeho tvorby zapojit (např. pocitové mapy, komunikace s týmem fajnOVA a zástupci vedení města na akcích pro veřejnost atd.).
„Těší mne, že převažuje pozitivní odezva obyvatel na život v našem městě. Zároveň to ale vnímám jako velký závazek a současně i výzvu do budoucna. Výzkum totiž poukázal na oblasti, na které bychom se nyní měli výrazněji zaměřit. Současně plánujeme nadále obyvatele kvalitně informovat o všem, co se pro jejich spokojený život v Ostravě dělá. Mnohé oblasti totiž mohou být veřejností vnímány optikou let minulých. Reálná situace je však taková, že řada problémů je již vyřešena, případně jsou právě řešeny,“ upřesnila náměstkyně primátora Hana Tichánková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV