Ostravským Sportovcem roku je motocyklista Vojtěch Schwarz

28.04.2019 20:32

Známe nejlepší ostravské Sportovce roku 2018. Mezi jednotlivci je jím motocyklový závodník Vojtěch Schwarz. Sportovní legendou byla zvolena běžkyně Taťána Netoličková, která největší úspěchy získala pod svým dívčím jménem Kocembová.

Ostravským Sportovcem roku je motocyklista Vojtěch Schwarz
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Slavnostního vyhlášení v Divadélku pod věží v Radnici města Ostravy se zúčastnili a ceny předali náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová a předseda městské komise pro sport a volný čas Martin Bednář.

„Jsem ráda, že v Ostravě máme tak výrazné sportovní osobnosti. Tato anketa je naším poděkováním a důkazem toho, jak si sportovců vážíme,“ řekla náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Nejlepšímu ostravskému sportovci roku 2018, motocyklovému závodníkovi Vojtěchu Schwarzovi je teprve 18 let. „Poprvé jsem seděl na motorce ve svých šesti letech,“ zasmál se mladý závodník a připomenul, že k závodění jej přivedl tatínek, velký motoristický fanda.  „Toto ocenění patří všem lidem kolem mne, bez nich bych nic nedokázal,“ dodal Vojtěch Schwarz, který letos závodí v mistrovství světa superbiků v kategorii Supersport 300.

Nejlepším kolektivem byl vyhlášen baseballový tým Arrows Ostrava. „Mistrovský titul jsme získali loni poprvé v 45leté existenci našeho klubu.  Začátky v 70. letech nebyly jednoduché, tvrdili nám, že baseball je americký sport. Až když jsem jim řekl, že baseball hrál i Fidel Castro, změnili k nám postoj,“ usmíval se prezident a zakladatel klubu Arrows Radim Kepák. 

Ostravským Talentem roku 2018 je stolní tenista Šimon Bělík, který již hraje za muže TTC Ostrava a loni slavil i výhru v Poháru mistrů evropských zemí. „Ke sportování mě přivedl taťka. Mám hodně tréninků i zápasů a jsem rád, že mi vychází vstříc škola. Mám skvělou třídní a musím přiznat, že takových úspěchů bych nikdy bez tak vstřícného přístupu učitelů nikdy nedosáhl,“ přiznal se Šimon Bělík.

Sportovní legendou byla vyhlášena atletka Taťána Netoličková, teprve druhá žena, které se v Ostravě tohoto ocenění dostalo. Cenu jí předávala gymnastka Adolfína Tačová, která tuto cenu získala jako první. „Moc ráda vzpomínám na mistrovství světa v Helsinkách v roce 1983, kde jsem mohla závodit proti Američankám. Mým velkým vzorem byla polská běžkyně Irena Szewinská, která před pěti lety přijela na Zlatou tretru a já s ní strávila celý den,“ vzpomínala Taťána Netoličková. V současné době je ředitelkou CISO – Centra individuálních sportů Ostrava. „Zastřešujeme 24 sportů a našimi členy je 86 sportovců. Podmínkou členství je účast na mistrovstvích světa, Evropy, olympiádách nebo olympiádách mládeže. Sportovci zůstávají členy svých klubů, od nás dostanou rozpočet, z něhož si hradí regeneraci, sportovní výživu, cestovné, další náklady spojené se závody nebo i sportovního psychologa. Mohu potvrdit, že nám CISO závidí ve zbytku republiky. Díky městu, kraji i soukromým sponzorům můžeme takto podporovat sportovce. A díky městu tady mají sportovci zázemí, jako nikde jinde v republice, jen si vezměte novou atletickou halu,“ uvedla Taťána Netoličková.

Cenu si odnesla i společensky odpovědná firma – Adop-car, prodejce vozů Opel. „Finančně podporujeme vítkovický hokej, CISO, ale i stolní tenis a mladé fotbalisty,“ potvrdil jednatel společnosti Jan Vařeka. 

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejlepší jednotlivec: motocyklista Vojtěch Schwarz. Jezdí silniční závody motocyklů za Motosport Schwarz Racing Team z.s., je vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky SuperSport 300, byl stříbrný v Alpe Adria SuperSport 300 a bronzový na European Cup SuperSport 300. Úspěchem je také 31. místo na loňském World Championship SuperSport 300 v Brně.

Nejlepší kolektiv: mužský baseballový tým Arrows Ostrava. Mistři ČR 2018, získali historicky první titul v mužské baseballové extralize za 45 let existence.

Talent roku: stolní tenista Šimon Bělík. Student akademie stolního tenisu Petra Korbela, získal
6. místo ve světovém žebříčku kadetů a bronzovou medaili na MEJ 2018 ve dvouhře kadetů.

Sportovní legenda: atletka Taťána Netoličková. Legenda ostravské atletiky, která získala stříbrnou medaili na MS v atletice 1983 v běhu na 400 m a 4x400 m, halová mistryně Evropy 1984 v běhu na 400 m, držitelka stříbrné medaile na štafetě 4x400 m a bronzové medaile v běhu na 400m na ME 1982 v Athénách. V současné době ředitelka CISO a trenérka.

Společensky odpovědná firma: Adop-car a.s.. Dlouhodobý finanční sponzor ostravských sportovců.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Betlém u galerie je k vidění od první adventní neděle, na náměstí TGM se chystají plastiky

16:01 Přerov: Betlém u galerie je k vidění od první adventní neděle, na náměstí TGM se chystají plastiky

Dřevěné sochy biblických postav a zvířat budou jako každoročně zdobit mostní oblouk v zámeckém příko…