Novinou bude v únoru Otrokovický FAŠANK. Městu na klíč připravuje tyto akce, kromě vlastního kulturního programu čítajícího další desítky událostí, Otrokovická BESEDA.
Vyjímaje ledna, kdy v jeho začátku končí pouze adventní bruslení, jsou lidé v Otrokovicích každý měsíc zváni na společenské kulturní akce v režii města. Kulturu v novém roce odstartuje v únoru Otrokovický FAŠANK. Jde o novinku, kterou se město připojuje k aktivitám dobrovolných hasičů. Ti ve městě průvod pořádají každoročně ve vlastní režii. Nově bude doplněn o aktivity na náměstí, které budou mít charitativní podtext. „V letošním roce jsme byli nuceni zrušit akci ‚Otrokovice pomáhají potřebným‘, kdy jsou prodejem občerstvení podpořeni ti, kteří naši pomoc potřebují nejvíc. Velmi nás to mrzelo. Nechtěli jsme se ale vzdát a přislíbili, že jakmile to bude možné, akci uspořádáme u jiné příležitosti. Tou nejbližší je únorový masopust neboli fašank. Věřím, že se tato událost stane oblíbenou a na náměstí se opět sejdeme a užijeme si zimní atmosféru s krásnými tradičními maskami,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.
Březen bude patřit tradičně oceňování nejlepších sportovců města a pedagogů. Oproti předchozím letům se do března přesune i městský ples. V úvodu dubna se po celém městě spustí fontány, což si připomeneme na náměstí v rámci akce Vítání jara. O měsíc později se otevře řeka Morava a park před Společenským domem ovládne Májová pouť. Ani v roce 2022 nebude chybět mezinárodní hobby cyklojízda Otrokovice – Dubnica nad Váhom. Celkem třikrát v létě ovládne hudba náměstí 3. května při sérii dvojkoncertů regionálních kapel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV