Pardubice: Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

22.11.2011 12:33 | Zprávy

Do poloviny prosince mohou lidé v Pardubicích diskutovat o budoucí podobě třídy Míru a ovlivnit tak její rekonstrukci.

Pardubice: Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

Zastupitelé pak na prosincovém zasedání rozhodnou o tom, zda budou mít Pardubice čistou pěší zónu, nebo budou hlavní pardubickou třídou projíždět, byť ve velmi omezeném režimu, trolejbusy. Diskuse s veřejností prakticky začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí všech věkových kategorií.

„Potěšilo mě, že přišlo hodně mladých lidí a bylo patrné, že budoucnost centra Pardubic je zajímá, že o ní přemýšlejí," řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Ve zhruba dvouhodinové diskusi se střídali zastánci vybudování pěší zóny bez dopravy s těmi, kteří si tu přejí dopravu alespoň v omezené míře zachovat. „Nechci hodnotit, který tábor měl převahu, není to sportovní zápas, ale seriózní diskuse o výhodách a nevýhodách té které varianty. Navíc diskuse je stále otevřená," dodala primátorka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Radniční věž nejlépe opravenou památkou jižní Moravy

22:05 Znojmo: Radniční věž nejlépe opravenou památkou jižní Moravy

Znojemská radniční věž získala významné ocenění v soutěži Nejlépe opravená památka Jihomoravského kr…