Separace trávy, listí, ovoce či zeleniny, která má pomoci při snižování objemu a tedy i nákladů na likvidaci komunálního odpadu, se v minulých letech osvědčila a „zelených“ kontejnerů ve městě přibývá. Například v roce 2010 z Pardubic putovalo do kompostárny zhruba 1600 tun biologicky rozložitelného odpadu. To odpovídá zhruba desetině roční produkce odpadu komunálního. Zhruba sedmina zelené hmoty přitom pocházela právě z kompostérů, tedy ze zahrádek u rodinných domů.
Se sběrem bioodpadu v lokalitách s rodinnými domky začaly Pardubice v roce 2007 jen v malé části města. Od té doby se počet kontejnerů na zelený odpad téměř zdvojnásobil z původních 250 na současných 478, rozšířilo se také sběrové území. „Zájem lidí o možnost separovat zelený odpad je značný. Proto chceme sběr v příštím roce rozšířit do lokalit s rodinnými domky na Starém městě, Zeleném a Bílém předměstí, Cihelně, ve Studánce, v Černé za Bory a v Rosicích,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Miroslav Míča. V této etapě by se ke sběru bioodpadu mohlo přidat více než 300 domácností, v roce 2013, kdy budou do svozu zařazeny lokality Popkovice, Staré Čivice, Svítkov, Doubravice, Ohrazenice a Trnová, desítky dalších domácností. Pokryto pak bude téměř celé území města.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pardubice.eu