„Vznik soukromých a církevních škol vítáme, stejně jako zakládání dětských skupin pro předškolní děti. Rodič by měl mít v 21. století možnost výběru. Je to důkaz fungující občanské společnosti, zajišťující pestrost nabídky výchovných aktivit pro pardubické děti a tyto školy vhodně doplňují nabídku v oblasti základního vzdělávání v Pardubicích. Konkurence je tlakem na kvalitu. To je případ i základní školy INDIGO, která by měla začít fungovat v nebytových prostorách na sídlišti Závodu míru již pro školní rok 2022/2023 jako komunitní škola s individuálním vzděláváním s kapacitou 20 žáků,“ informoval náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký s tím, že město se, stejně jako u ostatních soukromých škol a školek, nebude podílet na provozních nákladech.
Radnice však v žádném případě tímto nepřenáší svou povinnost zajistit kvalitní a dostatečné kapacity vzdělávání na území města. V Pardubicích je 18 základních a 31 mateřských škol zřizovaných městem. „Za poslední čtyři roky jsme navýšili o 400 míst kapacitu v základních a mateřských školách, včetně první městem zřizované základní školy Montessori. V některých spádových obvodech, a tam, kde to podmínky v mateřinkách pro vzdělávání umožňují, se nám daří umísťovat i dvouleté děti nad rámec zákonných povinností. Rodičům malých dětí se maximálně snažíme usnadnit návrat do zaměstnání i prostřednictvím Ratolesti, která nabízí péči pro děti ve věku od 1,5 roku do čtyř let,“ shrnuje náměstek Rychtecký s tím, že by pro město bylo chybou, pokud by spoléhalo jen na soukromé dětské skupiny, jejichž financování a cenová dostupnost pro rodiče bývají často problémem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV