Radnice by naplněním těchto plánů měla do konce roku získat například dokonalý přehled o sociálních potřebách dospělých lidí s poruchou autistického spektra, připravit návrh na řešení potřeb osobních asistentů mentálně postižených lidí a autistů, dokončit koncepci sociálního bydlení, ale také otevřít ordinaci praktického lékaře pro lidi ohrožené sociálním vyloučením a lidi bez domova. Společným úkolem všech, kteří se na naplňování projektu komunitního plánování podílejí, bude letos příprava komunitního plánu sociálních služeb na následující čtyři roky.
Díky komunitnímu plánování město zná potřeby klientů sociálních služeb i možnosti jejich poskytovatelů. „Víme tedy o bílých místech, která je třeba v jinak velmi kvalitní síti sociálních služeb zaplnit. Jedním z cílů, na které pracovní skupina upozorňuje již delší dobu, je zřízení ordinace praktického lékaře pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Naším cílem je zabezpečit dostupnou zdravotní péči pro přibližně 500 lidí, kteří z různých důvodů v Pardubicích nemají praktického lékaře a činí jim velké obtíže jej získat,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora, v jehož gesci je i sociální politika a zdravotnictví města. „Zajištěním včasné a preventivní lékařské péče chceme předejít šíření možných infekčních chorob mezi širší spektrum obyvatel města. Druhým cílem je zajištění i následné zdravotní péče, kdy někdy velmi nákladná lékařská péče v nemocnici je znehodnocována tím, že pacient, který se vrátí na ulici nebo do azylového domu, nemá šanci se řádně doléčit a pak mnohdy zbytečně dochází k opakovaným hospitalizacím,“ doplnil náměstek Rychtecký.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV