Písek: Městská policie testuje elektromobil BMW

06.08.2017 6:33

Jízdní vlastnosti, provozní náklady a možnosti budoucího využití prověřují od letošního dubna městští strážníci v Písku u elektromobilu, který na půl roku posílil jejich vozový park. Elektromobil BMW i3 zapůjčila bezplatně městu společnost ACR auto a.s. v rámci projektu Smart City.

Písek: Městská policie testuje elektromobil BMW
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Vozidlo využívají ke své činnosti převážně strážníci okrskáři,“ informuje Jaroslav Rapant, manažer prevence kriminality Městské policie Písek. “Vzhledem k tomu, že vůz máme zapůjčený na šest měsíců a k maximálnímu ujetí šesti tisíc kilometrů, musíme ho trochu šetřit.“

Výhodou elektromobilů jsou především nízké náklady na provoz, spolehlivost a bezhlučný chod. Nelze pominout také skutečnost, že šetří životní prostředí a nezamořují vzduch škodlivými spalinami. Není vyloučeno, že strážníci budou elektromobily časem více využívat.

„Město Písek je otevřené projektům elektromobility,“ říká Jan Venclík z odboru investic a rozvoje MěÚ Písek. „V nejbližší době budeme pořizovat dva vozy pro potřeby města, resp. městské domovní správy. V červnu byla k tomuto nákupu potvrzena dotace ve výši 440 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hranice: Město zvýšilo prostředky na tělovýchovu a sport

7:34 Hranice: Město zvýšilo prostředky na tělovýchovu a sport

Zvýšení prostředků na podporu sportovních aktivit i některé další změny ve financování tělovýchovy a…