Plzeň: Poslední víkend v dubnu čeká Město Touškov Český pohár horských kol

17.04.2019 10:02

O víkendu 27. a 28. dubna se premiérově pojede v Městě Touškově Český pohár horských kol. Necelých 10 kilometrů od Plzně vznikla technicky velmi náročná trasa, která se pod místním TJ Sokol budovala roky, a to za osobního dohledu bývalého profesionálního bikera Milana Spěšného. Seriál Českého poháru připravený v touškovské rokli přináší zajímavé technické pasáže, od několikametrových skoků přes kamennou stěnu až po klopené zatáčky.

Plzeň: Poslední víkend v dubnu čeká Město Touškov Český pohár horských kol
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

To vše v unikátním prostředí uprostřed zarostlé rokle. Akci podporuje město Plzeň, tisková konference se uskutečnila v prostorách reprezentativního Sálu Luďka Pika v budově radnice.

Pořadatelé jsou připraveni přivítat okolo jednoho tisíce závodníků, jedná se zejména o dětské a juniorské kategorie. Připraveno je zázemí, program, trasa i občerstvení. „Předpokládáme zhruba 3500 lidí zahrnujících rodinné příslušníky, technické zázemí a diváky. S myšlenkou konání českého poháru jsme si pohrávali již od jara roku 2018, kdy se nám dostalo výborného hodnocení trasy od závodníků v rámci pořádaného mtb dílu v sérii PAL Cup, kde jsme letos pořadatelem již devátým rokem. Za uplynulých osm ročníků, dříve známých jako Becker Cup, jsme získali mnoho zkušeností a hlavně jsme po celou tu dobu pracovali na trase, která se od počátku měnila, tvarovala a s každou změnou přinášela závodníkům nové výzvy,“ uvedla za organizátory Kateřina Duchková. Na začátku vývoje cyklistiky v Městě Touškově stály děti z Cykloklubu TJ Sokol. V současné době má oddíl 20 aktivních bikerů, prohánějí se v jejich černo-oranžových neonových dresech v zarostlé rokli.

Svoji účast v závodech potvrdil i profesionální cyklista Ondřej Cink se svým týmem (KROSS RACING TEAM). Na trati potrénoval již v minulém týdnu. „Trať je super a líbí se mi natolik, že příští týden dorazím i na PAL Cup a udělám si před českým pohárem hezký tréninkový závod. Ta trať mě moc baví, je to radost na ní jezdit, tak toho maximálně využiju."  Pro závodníky, trenéry a pro všechny fanoušky jsou k dispozici stránky www.touskov.bike s informacemi týkajícími se všech tří závodů:

    21. 4. 2019 Závod PAL Cup aneb zkouška na Český pohár
    27. - 28. 4. 2019 Závod Českého poháru MTB XCO
    24. 5. 2019 dětský cyklozávod a závod koloběhu v Městě Touškově


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Paliativní péče dokáže prodloužit délku dožití o 24 procent

21:23 Prostějov: Paliativní péče dokáže prodloužit délku dožití o 24 procent

Mnoho lidí má paliativní péči spojenou výhradně se závěrem života. Starost o umírající je bezesporu …