„Přestože v očích mnohých je Adolf Loos považován především za Vídeňana, tak právě v Plzni se nám podařilo využít jeho odkaz a postupně veřejnosti zpřístupnit hned několik jím navržených interiérů. Nicméně je skvělé zasazovat Loosův odkaz do celku a kontextu, proto jsem moc ráda za spolupráci s pražskými kolegy a za možnost navštívit a detailně poznat Loosovy pražské realizace,“ uvedla Lucie Kantorová. V Plzni kromě tří pravidelných prohlídkových tras – Bytů Voglových a Krausových, Brummelova domu a Semlerovy rezidence – mohou několikrát ročně zájemci navštívit také další dva doposud nezrekonstruované Loosovy interiéry – byt Richarda Hirsche v Plachého ulici a byt rodiny Huga Semlera na Klatovské 19. Vstupenky na všechny prohlídkové trasy je možné zakoupit v Turistických informačních centrech Visit Plzeň vedle radnice a na Palubě Hamburk u hlavního vlakového nádraží nebo online na webu ZDE.
Právě spolupráce a opora kolegů z Müllerovy vily, paní Marie Szadkowské a pana Petra Krajčího, se podle ředitelky Plzně-TURISMU Zuzany Koubíkové proměnila v dlouhodobou spolupráci Prahy a Plzně. Její velkou událostí byla příprava celorepublikových oslav 150 let Adolfa Loose v roce 2020. „V roce 2017 se začala psát spolupráce s rodinou Cysařových, majiteli Winternitzovy vily, pražského skvostu od Adolfa Loose a Karla Lhoty. Interiéry této vily jsou zázemím mnoha kulturních akcí, mimo jiné se zde odehrála i výstava věnovaná právě projektu ‚Adolf Loos Plzeň‘,“ přiblížila Zuzana Koubíková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV