Plzeň: Totem rozšíří aktivity do třetího a čtvrtého městského obvodu

26.02.2019 15:36

Na rozšíření jedinečných aktivit Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM v městském obvodě Plzeň 3 a Plzeň 4 přispěje město Plzeň. Zastupitelé schválili poskytnutí individuální dotace z rozpočtu Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně ve výši 2,7 milionu korun na služby pod značkou TOTEM – Místo SETKÁVÁNÍ SE. Důraz je kladen především na aktivizaci seniorů a mezigenerační propojování.

Plzeň: Totem rozšíří aktivity do třetího a čtvrtého městského obvodu
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

TOTEM otevřel své další pobočky na Doubravce a na Nové Hospodě vloni na jaře. „Organizace by chtěla i občanům v daných obvodech nabídnout místo, kde probíhají jak celoroční kurzy a kluby zacílené na seniory, mezigenerační propojování, rodiče na rodičovské dovolené, tak i jednorázové akce, ale i prostor pro neformální setkávání seniorů, maminek, prostor pro poradenství, pro mezigenerační komunitní projekty, podporu dobrovolnictví a občanskou angažovanost,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

„V loňském roce obě pobočky pracovaly na vytváření a budování klientské základny, zvyšování povědomí o fungování TOTEMu v nových lokalitách. Mapovaly zájem nejen seniorů o programy a průběžně nabídku utvářely dle specifik obou městských obvodů. Na obou pobočkách již realizovaly mezigenerační projekty a aktivity jako jsou Náhradní babička, budování spolupráce s mateřskými i základními školami a vytvářely si lektorské týmy,“ popsala činnosti náměstkyně Eliška Bartáková.

TOTEM Doubravka pro své činnosti využívá prostory Obvodní knihovny Doubravka, OD Centrum, Gymnázia Luďka Pika a TJ Sokola Doubravka. Na Nové Hospodě se scházeli zájemci v TJ Sokol Nová Hospoda. V závěru roku se organizaci podařilo získat do pronájmu místnost jako klubovnu pro část aktivit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…