Plzeň: V budoucím 3D planetáriu finišují dokončovací práce

25.07.2013 12:11 | Zprávy

V areálu bývalé Škodovky vzniká moderní interaktivní vzdělávací centrum Techmania Science Center. Své současné prostory rozšíří do tří desítek tisíc metrů čtverečních a nabídne řadu laboratoří, dílen a expozic.

Plzeň: V budoucím 3D planetáriu finišují dokončovací práce
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Už v polovině příštího roku se stane jedním z nejvýznamnějších center neformálního vzdělávání v České republice. Součástí projektu je 3D planetárium, které se pro návštěvníky otevře už 4. listopadu letošního roku. V historickém továrním objektu z roku 1916 v současné době finišují dokončovací práce. Ty odborné tady provádějí američtí experti, kteří instalují speciální technologii s bezmála stovkou programů. A že je se na co těšit, může potvrdit i primátor Martin Baxa, který zhlédl při své návštěvě v úterý 23. července zlomek toho, co na návštěvníky planetária po jeho otevření čeká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: plzen.eu

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

ÚSTAVA

Co přesně byste na Ústavě změnil? A ještě podle vás zřejmě volí lidé do senátu špatně, ale jak je podle vás možné, že ve volbách do sněmovny volí jinak? Protože tam má ANO většinu poslanců, zatímco v senátu je vás za ANO jen hrstka.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Ve městě uctili památku obětí justičních vražd

16:47 Jihlava: Ve městě uctili památku obětí justičních vražd

Na politické vězně popravené v 50. letech ve věznici Krajského soudu v Jihlavě zavzpomínali v neděli…