Komínek (KSČM): To by tak hrálo, aby lidi jezdili vlakem

17.03.2026 17:03 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k situaci veřejné dopravy ve Středočeském kraji.

Komínek (KSČM): To by tak hrálo, aby lidi jezdili vlakem
Foto: archiv
Popisek: Jaroslav Komínek

To by tak hrálo, aby lidi jezdili vlakem!

Radní Středočeského kraje Petr Borecký (STAN) opět rozšířil seznam vlaků určených k likvidaci. Nově se na seznam dostaly tratě Rakovník - Beroun nebo také Vrané nad Vltavou - Čerčany, známá též pod názvem Posázavský Pacifik. Reálně hrozí, že již od letošního prosince vlaky na těchto tratích nevyjedou. A to navzdory tomu, že jsou využívané velmi intenzivně. Obrázek níže zachycuje cvrkot na Posázavském Pacifiku minulou sobotu.

Záminka? Zpackaný zákon o DPH, který byl přijat za minulé vlády ODS, STAN, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů. Podle tohoto zákona budou muset kraje při financování provozu drážní dopravy nově platit dopravcům DPH. Samo o sobě je tento fakt absurdní. Ale ještě absurdnější je, že pan Borecký se vymlouvá na zákon, pro který hlasovali poslanci z jeho vlastní strany, a to v době, kdy jeho strana byla ve vládě. Co pan Borecký tehdy udělal v rámci hnutí STAN proti přijetí tohoto zpackaného zákona?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

Návštěvy dětských domovů odhalily závažné problémy s financováním, personálním zajištěním i systémov…