Plzeň: Výstavba relaxačního centra ve Štruncových sadech začíná

13.09.2011 18:42

S přestavbou okolí fotbalového stadionu začne město v polovině září. Za rok se promění v relaxační a sportovní park pro širokou veřejnost. Součástí projektu je i vybudování lávky přes řeku Radbuzu, která nově spojí rekonstruovaný prostor s areálem pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Plzeň: Výstavba relaxačního centra ve Štruncových sadech začíná
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice
reklama

Zakázku na provedení stavby získalo ve výběrovém řízení s cenou 86 milionů korun s daní z přidané hodnoty sdružení firem EUROVIA CS a.s a BERGER a.s. „Výběrové řízení původní odhadovanou cenu snížilo zhruba o 26 milionů korun. Rozpočet byl bez daně z přidané hodnoty 98 milionů, vysoutěžit se nám zakázku podařilo za 72 milionů," konstatoval náměstek primátora Petr Rund. „Zatím jde vše podle plánu. V červenci Výbor Regionální rady soudržnosti Jihozápad schválil sedmdesátimilionovou dotaci na projekt, následně jsme vypsali výběrové řízení a 15. září předáme staveniště vítězi soutěže. Do konce srpna příštího roku bude projekt dokončen," upřesnil technický náměstek.

Základním cílem projektu Relax centrum Štruncovy sady je nejen zatraktivnit nejbližší okolí historického centra, ale především zvýšit nabídku sportovně-rekreační infrastruktury v Plzni. Tato nová relaxační zóna v blízkosti středu města naváže na Mlýnskou strouhu otevřenou po revitalizaci v červenci loňského roku.

Nevzhledný masivní betonový plot, který nyní lemuje fotbalový stadion, bude odstraněn a nahradí ho nový, průhledný. Obnoví se parkové cesty a veřejné osvětlení, firma provede zahradní úpravy. V parku vznikne náměstí s fontánou a venkovní galerie. „Vzhledem k tomu, že se areál nachází v oblasti dvou plzeňských řek - Radbuzy a Mže, počítá projekt i s úpravami vstupu do vody," doplnil Petr Rund. Součástí projektu je rovněž vybudování parkoviště s kapacitou 33 míst.

Štruncovy sady jsou lokalitou známou hlavně v souvislosti s profesionálním sportem. Po rekonstrukci nabídnou širší volnočasové využití rekreačním sportovcům. K dispozici budou mít smíšenou stezku pro cyklisty a in-line bruslaře, skate park, horolezeckou a boulderingovou stěnu a také venkovní posilovnu, takzvanou fit stezku. Částečnou rekonstrukcí projde i vnitřní vybavení Brány borců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: plzen.eu
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Už víme, kdo i letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

21:10 Uherské Hradiště: Už víme, kdo i letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uhe…