Prachatice: Muzeum české loutky a cirkusu slaví pět let své existence

30.05.2011 11:30

V pátek 3. června od 17.00 do 23.00 hodin proběhne v Prachaticích muzejní noc. Po loňském úspěchu řetězového provádění přizvalo Muzeum české loutky a cirkusu také letos studenty prachatické Střední pedagogické školy.

Prachatice: Muzeum české loutky a cirkusu slaví pět let své existence

Národní muzeum působí nejen v Praze, ale také připravuje stálé expozice i krátkodobé výstavy po celé České republice. Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích slaví v tomto roce páté výročí svého vzniku. Poprvé se veřejnosti otevřelo 18. května 2006. Při příležitosti tohoto výročí muzeum připravilo několik akcí pro děti. Vyhlásilo soutěž, nabízí komentované prohlídky a zve na Muzejní noc.

Od 15. dubna do 13. května proběhla výtvarná soutěž s názvem Nakresli nejhezčí loutku z našeho muzea. Děti ztvárňovaly různými výtvarnými technikami loutku z prachatické expozice, která se jim nejvíce líbila nebo je zaujala. Soutěžilo se ve třech kategoriích podle věku. Muzeum také připravilo pro mateřské školy a žáky prvního stupně základních škol interaktivní prohlídky, při kterých jim průvodcem je vždy jedna z loutek.

Muzejní noc 2011

V pátek 3. června od 17.00 do 23.00 hodin proběhne v Prachaticích muzejní noc. Po loňském úspěchu řetězového provádění přizvalo Muzeum české loutky a cirkusu také letos studenty prachatické Střední pedagogické školy. Návštěvníci se dozvědí, jak vzniká loutka, jaké je to putovat s loutkami po vsích nebo jezdit s cirkusem. Děti si mohou také vyzkoušet některé cirkusové disciplíny a vyrobit si vlastní loutku.

Muzeum je pro návštěvníky otevřeno celoročně, a to denně kromě pondělí, 9.00 - 17.00.

Další zprávy z Prachatic čtěte ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo kultury

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Moraviaman přinese skvělou podívanou, je třeba počítat s omezením v dopravě

21:23 Otrokovice: Moraviaman přinese skvělou podívanou, je třeba počítat s omezením v dopravě

Závod na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu, to je Moraviaman. Nejpopulárnější tr…