Pracovní skupina ke stavbě č. 511 Pražského okruhu zahájila činnost

01.05.2015 14:28

Skupinu zřídil náměstek primátorky hlavního města a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) a jejím úkolem je výrazně zrychlit postup prací při získávání potřebných povolení a uspíšit zahájení této velmi potřebné stavby, která má spojit Běchovice s dálnicí D1. Momentálně probíhá územní řízení na stavebním úřadu Magistrátu hlavního města Prahy.

Pracovní skupina ke stavbě č. 511 Pražského okruhu zahájila činnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Pracovní skupina má za sebou první jednání. Na něm se dohodlo, že stavební úřad osloví relevantní instituce (Hygienická stanice hl. m. Prahy, magistrátní odbory dopravních agend a ochrany prostředí, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo vnitra) se žádostí o vyjádření k námitkám, které stavební úřad sám není schopen vypořádat. Jedná se o námitky obcí či občanů, které se týkají například protihlukových či dopravních opatření. Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), které bude investorem stavby, zároveň deklarovalo, že je připraveno k jednání, vysvětlení i doplnění dalších podpůrných dokumentů do územního řízení.

„Jsem rád, že se konečně podařilo uvést věci do pohybu a věřím, že postup bude rychlejší. K získání potřebných rozhodnutí a povolení je pochopitelně nezbytné řádně vypořádat všechny relevantní námitky obcí a občanů, jichž se stavba nějakým způsobem dotkne. Nechci ale dopustit, aby se z celé věci stal nekonečný příběh. Praha tuto stavbu velmi potřebuje,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Členy skupiny jsou: Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, Jarmila Bendová, předsedkyně Výboru pro dopravu a evropské fondy ZHMP, Marie Nádvorníková, ředitelka závodu Praha ŘSD ČR, Jan Záruba, TSK hl. m. Prahy, Ondřej Martan, starosta MČ Praha Běchovice, Vladimír Kořen, starosta Říčan, Ondřej Mirovský, místopředseda Výboru pro dopravu a evropské fondy ZHMP.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

13:05 V Praze 8 se opět bruslí na třech kluzištích, školáky letos poprvé učí profesionální trenéři

V pátek 1.12. se na Osmičce veřejnosti otevřelo třetí a zároveň největší kluziště, a to na Ládví. Na…