Praha 4 připravuje revitalizaci koupaliště Lhotka

28.04.2014 6:42 | Zprávy

Přírodní koupaliště na Lotce je uzavřené od roku 2012, pokud Zastupitelstvo městské část Praha 4 schválí odkup areálu od soukromého investora, mají Pražané šanci, že si obnovené koupaliště užijí už v příštím roce. Pro první etapu revitalizace zanedbaného areálu je vyčleněno 7 milionů korun.

Praha 4 připravuje revitalizaci koupaliště Lhotka
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 4

„Koupaliště není v dobrém stavu, ale jsem připraven udělat vše proto, aby od dubna 2015 mohlo opět sloužit veřejnosti,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Naším cílem je revitalizovat tuto unikátní klidovou zónu s vodní plochou a postupně vybudovat areál, který slouží veřejnosti nejen v horkých letních dnech a ke koupání, ale i ke sportu, zábavě a odpočinku.“

Praha 4 v současné době připravuje projekt revitalizace koupaliště na Lhotce a plánuje spolupráci se studenty architektury katedry architektury ČVUT Praha. Ti v rámci svého studia dostali za úkol navrhnout do území koupaliště funkční a architektonické řešení objektů, které podle svého názoru považují za optimální pro zvelebení této zanedbané lokality. Jejich práce mohla veřejnost vidět v únoru letošního roku v Kulturním centru Novodvorská.

„Požádáme o spolupráci také veřejnost,“ uvedl 1. zástupce starosty Jiří Bodenlos. „V několika případech se nám taková spolupráce s občany už osvědčila, například při plánování rekonstruce Branické ulice nebo využitá zanedbaného bývalého školního pozemku při základní škole Jeremenkova. Zajímaná nás, co si lidé myslí, jaké by podle nich koupaliště na Lhotce mělo v příštích letech být.“

Praha 4 dlouhodobě usiluje o obnovení koupaliště Lhotka. Přírodní areál je v současné době majetkem soukromé společnosti Eco-Investment, která ho získala od státu v roce 2005, v době, kdy ministrem financí byl nynější premiér Bohuslav Sobotka, i když Praha 4 a hlavní město o areál žádaly. Soukromý investor areál uzavřel a plánoval ho využít pro výstavbu rezidenční bydlení.

„Soukromý investor o prodeji koupaliště nechtěl vůbec slyšet. Nakonec se mi ho po složitém vyjednávání podařilo přesvědčit, aby naší městské části koupaliště Lhotka prodal,“ popsal komplikace, které provázely prodej, starosta Pavel Caldr.

Odkoupení pozemků zaniklého koupaliště schválila Rada městské části Praha 4, o odkoupení rozhodne ve středu 27. srpna 2015 Zastupitelstvo městské části Praha 4.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Praha4.cz

Bc. Matěj Gregor byl položen dotaz

Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?

Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Domácí hospic získal krásnou podporu díky Koláči pro hospic

22:09 Znojmo: Domácí hospic získal krásnou podporu díky Koláči pro hospic

V 9. ročníku dobročinné sbírky Koláč pro hospic se letos podařilo vybrat krásných 289 495 korun.