Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

28. 9. 2016 11:40

Jak dostat na Motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit
reklama

V sobotu 24. září 2016 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce patnácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2015/2016, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své patnácté narozeniny. V 11 hod. byl zahájen již čtrnáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele - lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Hanka Kynychová, Lenka Filipová, Miro Žbirka, Pavel Roth. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5 - JUDr. Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné shlédnout také dvě netradiční ukázky výcviku asistenčních zvířat. V první ukázce představila paní ředitelka Zuzana Daušová Helppsí slepici, která hravě zvládla prezentaci cviků poslušnosti a asistenčních dovedností ? Ve druhé ukázce bylo divákům prezentováno, jak těžký mají lidé s handicapem život a jak se jim změní po té, co dostanou psího pomocníka. Jak moc jim čtyřnohý asistent ulehčí jejich každodenní život.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici

21:10 Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici

Od dnešního dne kontroluje jízdu vozidel v Revoluční ulici v Novém Jičíně nový radar. Zařízení na bo…