Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

10.09.2018 9:16

Jak dostat na motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na oslavě sedmnáctého výročí společnosti Helppes
reklama

V sobotu 8. září 2018 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes v Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce dvanácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, katedry Asistenčních psů ročníku 2017/2018, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své sedmnácté narozeniny. V 10 hodin byl zahájen již šestnáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele, lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Marta Kubišová, Pavel Calta, Bára Nesvadbová, Bohuš Matuš, Sámer Issa, Milan Peroutka, Leona Šenková, Karel Kahovec, Jan Čenský, Jakub Kohák, Martin France, Magic Alex, skupina George & Beatovens, Miro Žbirka a skupina V-Rock. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné zhlédnout také různé netradiční ukázky výcviku asistenčních zvířat. První ukázku předvedla klientka Helppes, vozíčkářka paní Květa, se svým psím asistentem Plaxem z Brna a v druhé ukázce se představili tři psí studenti společně s vodící kobylkou Katrijn, která veřejnosti dokázala, že i minikoníka je možné naučit asistenčním úkolům, jako je podávání předmětů nebo pomoc s otevíráním dveří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5: Léčivá síla prostředí v Domě sociálních služeb Na Neklance

9:15 Praha 5: Léčivá síla prostředí v Domě sociálních služeb Na Neklance

„Dům sociálních služeb s pobytovým odlehčovacím zařízením Na Neklance 15 prošel v posledních letech …