Praha 5: Mikulášská nadílka hlavně pro pejsky

05.12.2019 9:15

Centrum výcviku psů pro postižené, nezisková organizace Helppes pořádalo v sobotu 1. prosince Mikulášskou nadílku pro hodné (i zlobivé pejsky). Originální mikulášská besídka se letos konala již posedmnácté.

Praha 5: Mikulášská nadílka hlavně pro pejsky
Foto: Praha 5
Popisek: Mikulášská nadílka pro pejsky
reklama

Ojedinělá akce umožňuje majitelům signálních, vodících a asistenčních psů vyzkoušet si různé soutěžní disciplíny v rámci tradičních soutěží na Mikulášské, a zpestřit tak sobě a svým pomocníkům den nevšední zábavou. Ředitelka Centra zahájila nevšední dopoledne poděkováním všem sponzorům akce. Radní pro sociální oblast JUDr. Petr Lachnit zdůraznil ojedinělost soutěže jako volnočasové příležitosti, kterých pro handicapované spoluobčany v posledních letech značně ubývá.

Poté Mikuláš s Andělem a Čertem rozdali bohatou nadílkou hodným, ale i zlobivým pejskům (tak jak zhodnotili psí chování jejich pánové) a začala soutěžní část dne. Soutěže byly připraveny tak, aby mohli společně soutěžit zdraví i postižení majitelé psů (zde nutno dodat, že perfektně vycvičení vodící a asistenční psi byli v jasné výhodě proti psům-kamarádům, z nichž někteří rozhodně nejsou k aktivní pomoci svým majitelům). V některých disciplínách v rámci Mikulášského pětiboje se setřely rozdíly mezi soutěžícími, pokud jde o různá postižení, takže při některých disciplínách bylo nutno sedět na vozíku nebo mít zavázané oči a pohybovat se v prostoru.

Mikulášská se stala další z řady vydařených benefičních akcí neziskové organizace Helppes, při kterých se nenásilným způsobem daří spojit aktivní zábavu pro handicapované občany s názornou ukázkou smyslu a významu práce této organizace, jejímž hlavním posláním je výchova a výcvik asistenčních a signálních, státem nedotovaných psů, kteří jsou pro své majitele nepostradatelnými pomocníky v běžných životních situacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Dvě stavby u Vítězné finišují, jedna je na počátku

11:11 Sokolov: Dvě stavby u Vítězné finišují, jedna je na počátku

Tři stavby najdeme v současnosti v Sokolově na relativně nevelkém prostoru kolem sídlišti Vítězná. D…