Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu koláží Pavla Dosoudila v Komunitním centru Prádelna

05.06.2018 9:16

Radní Petr Lachnit zahájil v pondělí v Komunitním centru Prádelna výstavu koláží fotografa Pavla Dosoudila Hudební Inspirace. Tuto zajímavou výstavu si můžete prohlédnout do 30. června 2018.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu koláží Pavla Dosoudila v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit s fotografem Pavlem Dosoudilem na vernisáži jeho koláží

Pavel Dosoudil je kameraman, fotograf-výtvarník, člen Asociace profesionálních fotografů České republiky, který absolvoval katedru kamery FAMU a pracoval nejprve v trikovém oddělení Filmového studia Barrandov, později jako kameraman hraných filmů.

Současně se věnoval výtvarné fotografii, nejčastěji z oblasti hudby. Portrétoval řadu dirigentů, sólistů a dalších umělců pro titulní strany časopisů a obaly LP a CD, spolupracoval s hudebními vydavatelstvími Supraphon, Panton, Artia, Opus atd. Pavel Dosoudil má ve svém archivu záběry všech významných divadel a koncertních síní České republiky, které fotografoval pro vědecké publikace o akustice a vystavoval v Rudolfinu v Roce české hudby.

Pro Pavla Dosoudila jsou rovněž typické fotokoláže s hudebními motivy, které jsou vystaveny ve smíchovském Komunitním centru Prádelna. Klasické koláže Pavla Dosoudila využívají optické triky, inframateriál, přední projekci atd. Koláže byly uplatněny zejména na titulech CD a LP.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…