Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu koláží Pavla Dosoudila v Komunitním centru Prádelna

05.06.2018 9:16

Radní Petr Lachnit zahájil v pondělí v Komunitním centru Prádelna výstavu koláží fotografa Pavla Dosoudila Hudební Inspirace. Tuto zajímavou výstavu si můžete prohlédnout do 30. června 2018.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu koláží Pavla Dosoudila v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit s fotografem Pavlem Dosoudilem na vernisáži jeho koláží

Pavel Dosoudil je kameraman, fotograf-výtvarník, člen Asociace profesionálních fotografů České republiky, který absolvoval katedru kamery FAMU a pracoval nejprve v trikovém oddělení Filmového studia Barrandov, později jako kameraman hraných filmů.

Současně se věnoval výtvarné fotografii, nejčastěji z oblasti hudby. Portrétoval řadu dirigentů, sólistů a dalších umělců pro titulní strany časopisů a obaly LP a CD, spolupracoval s hudebními vydavatelstvími Supraphon, Panton, Artia, Opus atd. Pavel Dosoudil má ve svém archivu záběry všech významných divadel a koncertních síní České republiky, které fotografoval pro vědecké publikace o akustice a vystavoval v Rudolfinu v Roce české hudby.

Pro Pavla Dosoudila jsou rovněž typické fotokoláže s hudebními motivy, které jsou vystaveny ve smíchovském Komunitním centru Prádelna. Klasické koláže Pavla Dosoudila využívají optické triky, inframateriál, přední projekci atd. Koláže byly uplatněny zejména na titulech CD a LP.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jak je to možné?

Neukazuje tato reportáž, jak tristně funguje tento stát? https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/487518-desitky-tisic-duchodcu-prisly-chybou-statu-o-penize-zpet-uz-je-nedostanou To, že státní správa nefunguje víme sice už dlouho, ale proč tedy jako politici nepodniknete nějaké změny? A kdo třeba za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc v mobilu: Máme na to aplikaci

13:55 Olomouc v mobilu: Máme na to aplikaci

Uživatelsky příjemnější, s novým vyhledáváním a dalšími možnostmi včetně objednávání na přepážky mag…