Praha 5: Super den Helppes v Motole se vydařil

22.09.2021 9:15 | Tisková zpráva

Jak dostat na Motolský „cvičák“ velké množství fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Martu Kubišovou a Martu Jandovou. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Praha 5: Super den Helppes v Motole se vydařil
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit s moderátorkou Patricií Pagáčovou při sobotním Super dnu Helppes

V sobotu 18. září 2021 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes v Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce devíti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů a Signálních psů ročníku 2020/2021, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své dvacáté narozeniny. V 10 hodim byl zahájen již devatenáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele, lidi s handicapem, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony nových asistenčních psů se stali Marta Jandová, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Jakub Kohák, Adam Mišík, Viktor Sodoma, Václav Vydra, Jan Burian, Leona Šenková a Honza Potměšil. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit.

Rolí moderátorů se tradičně na výbornou zhostili Jan Čenský, Mirek Konvalina a Patricie Pagáčová.

V rámci bohatého programu bylo možné zhlédnout také různé netradiční ukázky výcviku asistenčních psů.

reklama

autor: PV

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

obrana

Dobrý den, sám tvrdíte, že je naše vojenská technika zastaralá a nedostatečná. Jak pak ale vysvětlíte, že jsme zbraně, munici a další věci vyváželi na Ukrajinu? Nemám nic proti podpoře Ukrajiny, ale teď to vypadá, že jsme to dělali na náš úkor. Je to tak? Nedávno se také hodně mluvilo o regulaci zbr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

22:09 Brno: Reakce na rozsudek v případu loňské tragédie u Brněnské přehrady musí být korektní

Vyhlášení rozsudku nad ukrajinským občanem, který je obžalován z loňské vraždy Roma Nikolase Z. u Br…