„Posádku automobilu tvoří standardně dva pracovníci: terénní pracovník-zdravotník a sociální pracovník. Dočasně se mohou zapojit i dobrovolníci. V sanitce je možné poskytovat základní zdravotnické ošetření, nechybí ani základní potraviny, hygienické potřeby, zdravotnický materiál, sezónní ošacení a obuv,“ řekl mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.
Cílovou skupinu tvoří osoby bez přístřeší – bezdomovci, kteří ve většině případů nevyužívají ambulantní a pobytové sociální služby. Patří sem ale i jednotlivci nebo skupiny osob žijící v neuspokojivých životních podmínkách, s poruchami osobnosti a chování, v zanedbaném hygienickém a zdravotním stavu.
„Zásadním přínosem projektu je přítomnost sociálního pracovníka, který může pomoct řešit problémy rovnou v terénu,“ řekl Halmoši.
Zdravotník zase zdarma zkontroluje zdravotní stav lidí bez přístřeší a snižuje se riziko přenosu infekčních chorob. Například i díky materiální pomoci se daří snížit drobnou kriminalitu.
„Jde o pilotní půlroční projekt, pokud se sanitka v Papírenské osvědčí, Praha 6 bude uvažovat buď o prodloužení služby, nebo vytipování dalších lokalit, kam by mohla sanitka zajíždět,“ řekl Halmoši.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Praha6.cz