„Rozvoj Botanické zahrady hlavního města Prahy je důležitý z mnoha důvodů. Zahrada je jednou z nejvýznamnějších botanických zahrad nejen v České republice, ale rozmanitostí a sortimentem svých sbírek patří k předním evropským institucím. Díky tomu i díky nabídce poznávacích aktivit určených všem věkovým skupinám návštěvníků je také jedním z nejnavštěvovanějších míst v hlavním městě,“ uvedla radní Helena Chudomelová (TOP 09), do jejíž kompetence pražská Botanická zahrada spadá.
Botanická zahrada se při svém rozvoji řídí platným generelem, který byl zpracován v roce 2002 a v roce 2011 se jako rozvojový a plánovací dokument nacházel v polovině své životnosti. V roce 2011 byl generel aktualizován s výhledem do roku 2018. „Nejdůležitějším předpokladem jeho naplňování je dořešení nevyjasněných pozemkových vztahů, které doposud ve značné míře brání dobudování infrastruktury,“ doplnila radní Chudomelová. V současnosti probíhá několik soudních řízení o určení vlastnictví pozemků. Na jednom z nich se nachází i jedno z nejatraktivnějších míst botanické zahrady – Japonská zahrada. Nevyjasněné pozemkové záležitosti brání také vybudování propojení úzké lávky pro pěší, která se nachází mezi tropickým skleníkem Fata Morgana a venkovními expozicemi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy