Nově padne zodpovědnost i na komisi pro životní prostředí, která je poradním orgánem rady města. „Laici nebudou posuzovat stromy, které je nutno pokácet třeba ze zdravotních, bezpečnostních či stavebních důvodů – ale vyjádřit se mohou k dřevinám, které například stíní či překážejí,“ zdůraznil náměstek primátora Petr Měřínský (ANO). Vnitřní předpis o posuzování návrhů na kácení stromů schválili radní.
Žádosti na kácení stromů - vzešlé od občanů, správců zeleně či pocházející z vlastní kontrolní činnosti - budou v evidenci odboru majetku magistrátu. Ta je hromadně do 25. května každého roku předá komisi životního prostředí, která provede ve vegetačním období jejich posouzení. Seznam stromů, včetně fotek a údajů jako je název ulice, parcelní číslo, katastrální území či GPS souřadnice, bude pro potřeby občanů zveřejněn na webu města. Do systému se zájemci jednoduše proklikají přes „Magistrát - Životní prostředí – Příroda a veřejná zeleň“. Současně tam bude uveden kontakt a termín, do kdy se veřejnost může k návrhům na kácení vyjádřit. „Vyjádření od lidí bude shromažďováno na odboru majetku a její pracovníci pak předají jednotlivé připomínky komisi pro životní prostředí k posouzení. Ta bude mít na vyjádření čas do konce srpna,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV