Protože chtějí pozvednout také adventní výzdobu, navrhují zastupitelům, aby v pondělí 3. dubna podpořili jejich návrh – tedy navýšení rozpočtu o 5 milionů korun, díky kterým by Vánoce v Přerově byly pestřejší.
Záhony v přerovských ulicích jsou už barevné a voňavé, na náměstí TGM je kraslicovník nazdobený dvěma tisíci vajíčky, ke kterému od 5. dubna přibydou slavnostně oděné břízky u kašny. „Nainstalujeme tu i fotokoutek, aby si v něm lidé mohli pořídit na památku fotku. Na Vánoce byl totiž koutek hojně využívaný, nabídneme ho proto i s jarními dekoracemi,“ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. V Galerii města Přerova na Horním náměstí bude od 30. března k vidění výstava velikonočních ozdob a Středisko volného času Atlas a Bios pořádá celý tento týden ve svém sídle v Bezručově ulici Velikonoční salon, jehož součástí je ukázka řemesel – od 3. do 5. dubna pak bude tento salon k vidění i v Městském domě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV