Přerov: Pro bezdomovce v karanténě by postavili hasiči stan v okrajové části města

03.04.2020 6:32

Už po deváté zasedal na přerovské radnici krizový štáb města Přerova. Hlavním tématem dnešního jednání bylo zajištění lidí, žijících na území města bez přístřeší.

Přerov: Pro bezdomovce v karanténě by postavili hasiči stan v okrajové části města
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

Primátor Petr Měřínský uvedl, že Přerovu bylo uloženo Krizovým štábem Olomouckého kraje, aby bez zbytečného odkladu město zajistilo péči o lidi bez střechy nad hlavou, kteří jsou v karanténě, nebo u nich bylo prokázáno onemocnění Covid-19. „Nejde jen o bezdomovce, ale také třeba o lidi, kteří byli vykázáni policií z důvodu domácího násilí – o ty všechny bychom se museli postarat a zajistit jim veškeré nutné služby,“ upřesnil primátor.

Podle informací ze sociálního odboru přerovského magistrátu pobývá v tuto chvíli na území města šestadvacet bezdomovců, žádný z nich se dosud nenakazil. „Vhodnou budovou aktuálně nedisponujeme. Máme ale vytipováno více míst v okrajových částech Přerova, na nichž bychom mohli neprodleně postavit stan pro dvacet lidí, v němž by mohli pobývat,“ nastínil náměstek odpovědný za sociální oblast Petr Kouba. Také šéf přerovských hasičů Miroslav Čoček nabídl, že jsou ve spolupráci s dobrovolnými hasiči schopni postavit nafukovací stan o rozloze 24 metrů čtverečních, který by vyhovoval požadavkům.

Součástí stanu by bylo základní hygienické vybavení, ostrahu by zajišťovala Městská policie Přerov. Její ředitel Omar Teriaki upozornil krizový štáb, že u lidí bez domova se dá očekávat problém se zajištěním „domácí karantény“, kterou by měli dodržovat. „Ostraha objektu je pro nás jasná. Potřebujeme ale informaci, jak máme zajistit ostrahu osob – respektive jak je můžeme donutit, aby místo svévolně neopouštěli, protože ani v době karantény nemůžeme tyto lidi držet na místě. Nemáme k tomu žádné oprávnění,“ řekl Teriaki. Krizový štáb Přerova bude tento dotaz směřovat Krizovému štábu Olomouckého kraje, který by měl vydat v této věci stanovisko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Sdružení architektů a stavitelů představilo vedení města své plány

21:16 Olomouc: Sdružení architektů a stavitelů představilo vedení města své plány

Po zhruba roční přípravě vzniklo v Olomouci Sdružení Olomouckých architektů a stavitelů, z.s. (SOAAS…