Diskutovali zejména o sociálním začleňování národnostních menšin, které tvoří na území Kosova asi desetinu populace. Vedle majoritních Albánců tam žijí menšinoví Srbové, Bosňáci, Gorani, Romové, Turci, Aškalové a Egypťané. Velkým problémem u těchto menšinových skupin je obecně ohrožení chudobou, tedy nezaměstnanost a závislost na sociálních dávkách, které však stát škrtí a ne všichni na ně dosáhnou. K řešení problematiky má být vypracován strategický a akční plán. Ten se má zabývat také sociálním bydlením a vzděláváním.
„Druh problémů v obou oblastech je velmi podobný, ale rozsah naprosto odlišný. Už jenom to, že 99 % lidí z dvou okresů, z nichž delegace pocházela, je nezaměstnaných, bylo pro mě naprosto šokující. Lidé tam přežívají, jak se dá, o našem luxusu se jim může jen zdát. Měli bychom si to často připomínat, když žehráme nad tím, že se nám vede špatně,“ uvedl náměstek Ivan Langr.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV