Kromě vytvoření funkčního systému sociálního bydlení město také odzkouší novou metodiku sociální práce s klienty a zaměří se i na prevenci ztráty bydlení. Na projekt nazvaný Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni získala radnice 11,8 milionu korun z Evropské unie a 1,39 milionu korun z národních veřejných zdrojů.
Obrázek: logo evropského soc. fondu„Je zcestné se domnívat, že sociální bydlení znamená bydlení výhradně pro skupinu osob sociálně vyloučených nebo bezdomovců. Mezi zvláště ohrožené osoby, které nejsou schopny si zajistit adekvátní bydlení na volném trhu a kterým bude v rámci projektu věnována maximální pozornost, patří senioři, zdravotně postižení, mládež odcházející z dětských domovů, ovdovělí s dětmi nebo samoživitelky, tedy osoby přímo ohrožené ztrátou bydlení. Toto jsou klienti primárního zájmu města, těmto osobám by město Plzeň mělo poskytnout adekvátní a cenově přiměřené bydlení,“ vysvětlil primátor Martin Zrzavecký.
Podle Evy Herinkové, náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí, bude možné se problematice sociálního a dostupného bydlení nadstandardně věnovat díky tomu, že v rámci projektu vznikne nové oddělení při magistrátním odboru sociálních služeb. „Oddělení sociální práce a metodiky sociálního bydlení bude mít čtyři sociální pracovníky se specializací na práci s nájemníky sociálních bytů, čímž vznikne prostor věnovat se problematice sociálního a dostupného bydlení naplno,“ přiblížila Eva Herinková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV