Prostějov: Odvodnění Kolářových sadů

09.07.2021 18:26 | Zprávy

Historické odvodnění sadů se dočká úprav. Důvodem je oddělení balastní vody v systému městské kanalizace.

Prostějov: Odvodnění Kolářových sadů
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Balastní voda je zde nežádoucí, snižuje kapacitu potrubí, zvyšuje čerpané objemy na přečerpávacích stanicích, zvyšuje objem vod přitékajících do čističky odpadních vod a ochlazuje a ředí odpadní vody, což má za následek snížení účinnosti čističky.

„Domníváme se, že se jedná o původní odvodnění vybudované při založení parku v roce 1932. I přes značné stáří je odvodnění této části Kolářových sadů v dobrém stavu, funkční a plní svou funkci, ke které bylo v minulosti vybudováno. Odvodnění vede podél hlavní březové aleje a zaúsťuje v nejnižším místě parku do městské jednotné kanalizace (v ulici Mánesova). V současné době je však třeba oddělit tyto balastní vody v kanalizaci (z důvodu nejen technických, ale i finančních - zpoplatnění) a odvést je mimo ni,“ vysvětlil 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil zodpovědný za údržbu majetku města.

Odbor rozvoje a investic proto řeší zpracování projektové dokumentace pro tuto letošní investiční akci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Tou válkou proti nezisku myslíte neziskovky?

A nemyslíte, že redukce financí neziskovkám není na místě? Rozhodně tím nemyslím ti, co pomáhají potřebným, ale je tu spousta těch, co se třeba angažují politicky a ti by podle mě dotace fakt dostávat neměli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Vánočního kapra už lze objednat on-line

13:05 Hradec Králové: Vánočního kapra už lze objednat on-line

Od dnešního dne je možné objednat tradičního Hradeckého kapra z výlovů hradeckých rybníků on-line, a…