Rakovník: O zraněné a opuštěné druhy živočichů se postará AVES

05.02.2023 20:13 | Tisková zpráva

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o zajištění péče o zraněné a opuštěné druhy živočichů na správním území města Rakovník, jako obce s rozšířenou působností, se záchrannou stanicí AVES.

Rakovník: O zraněné a opuštěné druhy živočichů se postará AVES
Foto: mesto-rakovnik.cz
Popisek: Budova radnice ve městě Rakovník

Záchranná stanice AVES je členem Národní sítě záchranných stanic, koordinované Českým svazem ochránců přírody. Činnost záchranné stanice AVES je zaměřena na pomoc zraněným a opuštěným živočichům z volné přírody. Po jejich uzdravení je vrací zpět do přirozeného prostředí. Podílí se také na záchovných programech ohrožených druhů živočichů (sova pálená, sýček obecný) a chová původní česká plemena domácích zvířat.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30128 lidí

Mimo živočichů z volné přírody se do záchranné stanice dostávají i exotická zvířata, která buď svým majitelům utekla, nebo je přestala bavit. Další činností záchranné stanice jsou biologické průzkumy, monitorování výskytu chráněných živočichů, botanické průzkumy, ekologický dozor staveb, záchranné transfery, např. zábrany pro žáby u silnic při tahu, přenos raků, škeblí a velevrubů a záchrana pulců ropuchy zelené.

Záchrannou stanicí projde ročně kolem 1300 živočichů. K nejčastějším patří ptáci, ježci, veverky a v jarních měsících hlavně mláďata živočichů. Zranění živočichů je většinou způsobeno lidskou činností, např.: střet s auty nebo nárazy do jiných dopravních prostředků, nárazy do překážek – velké prosklené plochy, nárazy do elektrického vedení, poškození jiným živočichem, otrava, postřelení, pád do jímek či výkopů.

Cílem záchranné stanice je živočichy vyléčit a vrátit do přírody. Ne vždy se to ale podaří, někteří uhynou, někteří zůstanou trvale handicapovaní. S handicapy se pak můžete setkat při návštěvě stanice. Záchranná stanice působí v okresech Kladno, Mělník, Rakovník a částečně Praha – západ.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Bor: Zatočíme s odpadky. Uklidíme Novoborsko

19:02 Nový Bor: Zatočíme s odpadky. Uklidíme Novoborsko

Město Nový Bor se i letos na jaře připojí k dobrovolnické akci Ukliďme svět, kterou v Česku koordinu…