Rokycany: Městská policie registrovala v loňském roce přes šest tisíc událostí

22.03.2023 8:36 | Tisková zpráva

Nárůst oproti roku 2021 byl přes 1100 událostí

Rokycany: Městská policie registrovala v loňském roce přes šest tisíc událostí
Foto: wikimedia.org
Popisek: Rokycany

Celkem udělili strážníci blokové pokuty ve výši 615 tisíc korun. V roce 2021 bylo registrováno 4976 událostí a bylo uděleno blokových pokut za 610 200 korun. 

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38054 lidí

Městská policie Rokycany za loňský rok registrovala 6 173 událostí. Řešilo je 15 strážníků, kteří slouží u rokycanské městské policie. Celkem udělili strážníci blokové pokuty ve výši 615 tisíc korun. V roce 2021 bylo registrováno 4976 událostí a bylo uděleno blokových pokut za 610 200 korun.

Z více než šesti tisíc registrovaných událostí přijali strážníci od občanů 1 633 oznámení, podnětů a žádostí.

„V 51 případech zajišťovali strážníci zdravotní pomoc spočívající například v první pomoci, přivolání zdravotnické záchranné služby či převoz na drobná ošetření. Na žádost Rokycanské nemocnice v jejím areálu zasahovali strážníci v 17 případech. Zasahují ale také v jiných organizacích či provozovnách. V 16 případech vyjížděli například na čerpací stanici, Úřad práce či na vlakové nádraží,“ vysvětlil Petr Wohlmuth, velitel Městské policie Rokycany.

Za uplynulý rok uklidili také strážníci 153 injekčních stříkaček. Do jejich gesce spadá také řešení nálezů/ skládek/ vraků motorových vozidel, v loňském roce se to týkalo 128 nálezů motorových vozidel, z toho vraků bylo 55.

„Co se týká zvířat, odchytili jsme 69 zvířat, zraněných zvířat jsme nalezli 13, uklidili jsme 29 uhynulých zvířat z veřejného prostranství a 2 zvířata v ohrožení jsme zachránili,“ dodal Petr Wohlmuth.

Blokových pokut za dopravní přestupky udělili strážníci celkem 2 155. Za neoprávněný vjezd do pěší zóny na Masarykovo náměstí bylo 309 pokut. Z toho pokut za porušení zóny zákazu stání vozidel nad 5 tun bylo 27.

Rokycanští strážníci vydali 2 396 výzev pro pachatele přestupku na místě nepřítomného, botiček bylo použito 55.

Blokových pokut za narušování veřejného pořádku (neoprávněný zábor veřejného prostranství, veřejné pohoršení, znečištění veřejného prostoru, noční klid apod.) bylo 129. K rodinným sporům, hádkám, drobným rvačkám, nadávání vyjížděli 86krát. Rušení nočního klidu museli městští policisté řešit 142krát, buzení veřejného pohoršení bylo shledáno v 53 případech.

Přestupků na úseku odpadového hospodářství bylo uděleno 14.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Noc kostelů pod záštitou primátorky

7:29 České Budějovice: Noc kostelů pod záštitou primátorky

Tradičně patnáct českobudějovických kostelů a sborů různých křesťanských církví otevře veřejnosti sv…