Rožnov pod Radhoštěm: Městský útulek pomáhal psům i kočkám, zaměstnal znevýhodněné osoby

23.04.2020 7:34

Úspěšný rok 2019 za sebou má společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. Rožnovský psí útulek řádně a bez problémů naplňuje hlavní záměr projektu, tedy zajistit pro obce mikroregionu zázemí pro plnění jejich povinností v oblasti zajištění péče o zatoulaná a opuštěná zvířata.

Rožnov pod Radhoštěm: Městský útulek pomáhal psům i kočkám, zaměstnal znevýhodněné osoby
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm

Neméně důležitým pozitivem je zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce. Společnost v roce 2019 zaměstnávala 3 osoby, všechny patří do kategorie osob znevýhodněných na trhu práce.

Společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. byla založena Sdružením Mikroregion Rožnovsko v lednu 2016. „Vybudování útulku stálo přibližně 8,5 milionu korun, z čehož zhruba 4,2 činila dotace,“ připomněl jednatel útulku Jindřich Žák.

Útulek od svého vzniku v oblasti zajišťuje péči o zatoulaná, případně týraná zvířata. „Útulek plní úlohu na jedničku. Psy i kočky se daří vracet majitelům nebo předat do adopce novým majitelům. Například za rok 2019 bylo do útulku přijato celkem 102 psů, z nichž se 69 vrátilo ke svým majitelům a 26 bylo předáno novým majitelům,“ vypočítal Jan Kučera, předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko. Do útulku bylo rovněž přijato celkem 38 koček, z nichž tři byly vráceny původním majitelům a 25 jich putovalo k novým majitelům.     

Neméně důležitým přínosem útulku je, že funguje jako sociální firma. Ta mj. zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce. „Společnost v roce 2019 zaměstnávala 3 osoby, všechny patří do kategorie osob znevýhodněných a tedy takových, kteří by si práci hledali velmi těžce. Je to další z přínosů společnosti a jsme rádi, že to tak funguje,“ poznamenal předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko Jan Kučera.     

Společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. byla založena Sdružením Mikroregion Rožnovsko 26. 1. 2016. Společnost se hlásí k principům sociálního podnikání, funguje jako sociální integrační podnik a naplňuje principy sociálního podnikání, přitom usiluje o zaměstnávání a sociální začleňování osob znevýhodněných na trhu práce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

16:31 Jihlava: Jak je to ve skutečnosti s daní z nemovitosti?

Od roku 2009 s daní z nemovitých věcí městské zastupitelstvo nehýbalo. K částečnému navýšení se odho…