Sokolov: Město žádá kraj o přesun protialkoholní stanice

17. 2. 2019 11:44

Rada města Sokolov požádala vedení Karlovarského kraje o řešení protialkoholní záchytné stanice v Sokolově. Ta je jedinou v Karlovarském kraji. V roce 2018 zde lékaři přijali 600 klientů.

Sokolov: Město žádá kraj o přesun protialkoholní stanice
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Ti po propuštění většinou zůstanou ve městě, často nemají prostředky, střechu nad hlavou a narušují veřejný pořádek. Podle starostky Renaty Oulehlové je nutné, aby taková služba přímo navazovala na psychiatrickou péči. Bez toho problémy lidí s alkoholem jen narůstají. Službu provozuje Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje. Sokolov ale vynakládá nemalé prostředky na sanaci souvisejících sociálních jevů.

Město v minulých letech otevřelo noclehárnu a nízkoprahové denní centrum nedaleko sokolovského nádraží. Na zřízení a provoz už vynaložilo přes čtyři miliony korun z vlastního rozpočtu. Nízkoprahové denní centrum navíc není pro letošní rok zařazené do systému sociálních služeb hrazené Karlovarským krajem. Právě sem přitom valná část lidí, které policisté a záchranáři do Sokolova sváží z celého regionu, dochází. „Záchytná protialkoholní stanice v Sokolově není systémovým řešením. U většiny klientů se jedná o recidivu, těmto lidem je nutné psychiatricky pomáhat. Ke všemu bývají mezi sváženými lidmi i narkomani, ty ale stanice nepřijme a i ti zde zůstávají,“ řekla starostka Renata Oulehlová. Rada města adresuje vedení Karlovarského kraje žádost o přestěhování zařízení, nebo jeho úplné zrušení. Její znění si můžete stáhnout ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šternberk: V lesoparku Na Valech vzniká fit stezka se cvičebními prvky

21:32 Šternberk: V lesoparku Na Valech vzniká fit stezka se cvičebními prvky

V lesoparku Na Valech vzniká fit stezka. Autoři projektu ze společností Runex a Safetrees navrhli tř…