Strakonice: Král Šumavy podpoří výsadbu nového šumavského lesa

03.12.2019 17:17

Vypitím Krále Šumavy přispějete na obnovu kůrovcem poškozených šumavských lesů. Měšťanský pivovar Dudák Strakonice, kde se Král Šumavy vaří a Městské lesy Vimperk se dohodly na vzájemné spolupráci, která podpoří výsadbu nového lesa u Vimperka. Akce má název „Kup si Krále Šumavy a my zasadíme les“.

Strakonice: Král Šumavy podpoří výsadbu nového šumavského lesa
Foto: Strakonice.eu
Popisek: Strakonice

Vimperské lesy pečují o 1368 hektarů. Letos musely pokácet více než 8.000 m3 kůrovcem napadeného dřeva na ploše téměř 15 hektarů. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o 100 procentní nárůst. Cena prodávaného dřeva klesla kvůli kalamitě o dvě třetiny a většinu se vůbec nepodaří prodat. Finanční podpora tak přijde vhod. „Vypitím jednoho lahvového Krále Šumavy přispěje každý konzument jednou korunou na obnovu šumavského lesa,“ uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus s tím, že akce bude trvat od začátku prosince 2019 do konce března roku 2020.

„Kůrovci dnes rozumí každý stejně jako fotbalu. Jedná se už o společenský problém. Současná vláda jen řeční a slibuje. Vlastníci lesů dodnes nedostali ani korunu podpory od státu na alespoň částečné pokrytí nákladů na práce v lese, které jim nařizuje zákon. Jsem rád, že pivovar přišel s touto konkrétní nabídkou. Je vidět, že jim na Šumavě opravdu záleží,“ uvádí ředitel Městských lesů Vimperk Stanislav Hlava.

Král Šumavy
Pivo Král Šumavy, které má strakonický pivovar ve svém portfoliu 11 let se vaří přímo pro Vimperk, desetitisícové město má přídomek brána Šumavy. Vaří se zde od listopadu roku 2008. Má obsah alkoholu 5,1% objemových a jedná se o dvanáctku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Do sociálních služeb půjde z rozpočtu téměř 46 milionů

13:58 Hradec Králové: Do sociálních služeb půjde z rozpočtu téměř 46 milionů

V rámci rozvoje a fungování sociálních služeb v Hradci Králové půjde v příštím roce z městského rozp…