Turnov: Rozhledna Hlavatice prošla důkladnou opravou

03.07.2025 7:17 | Monitoring

Rozhledna Hlavatice má zbrusu nové schodiště i vyhlídkovou plošinu.

Turnov: Rozhledna Hlavatice prošla důkladnou opravou
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov

Místními i turisty oblíbená vyhlídka Hlavatice s výškou přesahující 12 metrů a plochou skály, která byla upravena pro potřeby výstupu, leží v nadmořské výšce 380 metrů nad mořem. První, tehdy ještě dřevěné, schodiště tady bylo instalováno už v roce 1894.

Rozhledna před hlavní turistickou sezónou 2025 prošla důkladnou rekonstrukcí. Došlo k výměně točitého schodiště a úpravě vyhlídkové plošiny. Skalní věž byla místy zpevněna a proběhlo i zpevnění obou zdí na okrajích odpočinkové zóny. Opravu rozhledny Hlavatice realizovala firma STRIX Chomutov, a. s. Investice si vyžádala zhruba 2,4 milionu korun včetně DPH.

K znovuotevření rozhledny Hlavatice a opětovnému zprůchodnění červené turistické trasy, která kolem ní vede, došlo v předstihu ještě před začátkem prázdnin. Ve čtvrtek 26. června 2025 byla dokončená stavba převzata, rozhledna je opět přístupná!

Děkujeme za vaši trpělivost, užívejte krásný výhled.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

hypotéky

Na jaké výši plánujete zastropování hypotečních úvěrů? A máte taky plán, jak vlastní bydlení zlevnit a zpřístupnit i lidem, co nevydělávají statisíce měsíčně? Protože těch je většina

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Prázdniny ve městě aneb Léto plné zábavy

19:06 Frýdek-Místek: Prázdniny ve městě aneb Léto plné zábavy

Město ve spolupráci se Střediskem volného času (SVČ) Klíč připravilo každodenní program pro měsíce v…