Ústí nad Labem: V městě přibyly další dva památné stromy

10.03.2023 6:32 | Tisková zpráva
autor: PV

Na území města byly vyhlášeny Orgánem ochrany přírody a krajiny dva nové památné stromy, Lípa u školy ve Všebořicích a Dub na rozhraní. Oba stromy rostou na pozemcích ve vlastnictví města.

Ústí nad Labem: V městě přibyly další dva památné stromy
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Lípa u školy ve Všebořicích se nachází poblíž kostela, vedle budovy č. p. 11/23, ulice Lipová. Je to zajímavý strom významný svým stářím a umístěním. Předpokládané stáří dřeviny je cca 240 let. V roce 1950 byl u stromu změřen obvod 310 cm. Dle historických fotografií byl strom již před 100 lety významnou solitérou. Strom se nacházel původně v těsné blízkosti hospodářské budovy u č. p. 9 (dle Císařských otisků z roku 1842). V budově s č. p. 9 byla v roce 1871 vybudována škola. V současné době má obvod kmene 372 cm ve 130 cm a 427 cm u báze kmene.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Audit klimatu za 5 mega?

Můžu se zeptat, jaký to má význam a co tím přesně myslíte? Jak chcete dělat audit počasí? A co když nedopadne dobře? To poručíte větru a dešti? Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Individuální dotace

10:46 Přerov: Individuální dotace

Ne každá dobrá myšlenka nebo aktivita se vejde do dotačních výzev. Právě proto město Přerov přichází…