„Nejprve jsou vytipovány lokality, kde se hlodavci mohou ve zvýšené míře vyskytovat a tam potom necháme umístit nástrahy,“ vysvětluje Marie Hejlková z odboru životního prostředí MěÚ Vimperk. Díky pravidelnému snižování počtu myší a potkanů nemá město s těmito škůdci problémy. „Pokud zjistíme, že se někde ve zvýšené míře vyskytují, to znamená, že byli viděni i ve dne, nevyčkáváme a řešíme situaci okamžitě,“ vysvětluje Marie Hejlková.
Podle Václava Štrobla, jehož firma Agrochema deratizaci pro Vimperk provádí, nemusejí mít majitelé psů a koček o své domácí mazlíčky žádný strach. Pokud se totiž návnady umísťují například ve sklepích domů, může to být podle jediného schváleného postupu jen do tzv. jedových staniček, což jsou označené plastové uzavíratelné, resp. uzamykatelné schránky. Do těch se jiná zvířata než myši a potkani nedostanou. Přesně stanovená pravidla, která eliminují jakékoliv nebezpečí má také kladení nástrah do nor ve venkovním prostoru.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV