Vsetín: Díky digitální lupě bude využije chlapec zbytky zraku

05.12.2018 7:34

Radní města Vsetína schválili přijetí finančního daru Nadace profesora Vejdovského pro základní školu Rokytnice. Peníze jsou určeny na pořízení přenosné digitální lupy - Humanware Explore 8, která je určena pro žáka se zbytky zraku.

Vsetín: Díky digitální lupě bude využije chlapec zbytky zraku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„Jedná se o dar ve výši 13 390 korun, z čehož 10 500 korun škole darovala firma DM Life, kde je společníkem Dominik Hašek, 2 890 korun poskytli běžci akce Oslavme život během, vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka.

Žák třetí třídy dosud využíval jen stolní digitální lupu, která je velká jako počítač. Nedal se proto přenášet. Takže chlapec, když děti pracovaly na koberci, musel zůstávat v lavici. Z některých činností byl kvůli zrakové vadě z některých činností vyčleňovaný.

„S přenosnou lupou, která vypadá jako tablet, ale může jít kamkoli. Navíc od čtvrté třídy, kdy se budou žáci stěhovat z učebny do učebny, bude pro něj mobilní přístroj nezbytností,“ řekl ředitel základní školy Rokytnice Hynek Hromada.

Škole se podařilo získat peníze nejen od Nadace profesora Vejdovského, na nákup přístroje za 19 tisíc 990 korun přispěl také Zlínský kraj.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Chceme jednat o pobočkách, nesouhlasíme zejména s komunikací České pošty

11:17 Olomouc: Chceme jednat o pobočkách, nesouhlasíme zejména s komunikací České pošty

S postupem při transformaci České pošty nesouhlasí vedení města Olomouce. Se zástupci vedení České p…