Vsetín: Díky digitální lupě bude využije chlapec zbytky zraku

05.12.2018 7:34

Radní města Vsetína schválili přijetí finančního daru Nadace profesora Vejdovského pro základní školu Rokytnice. Peníze jsou určeny na pořízení přenosné digitální lupy - Humanware Explore 8, která je určena pro žáka se zbytky zraku.

Vsetín: Díky digitální lupě bude využije chlapec zbytky zraku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„Jedná se o dar ve výši 13 390 korun, z čehož 10 500 korun škole darovala firma DM Life, kde je společníkem Dominik Hašek, 2 890 korun poskytli běžci akce Oslavme život během, vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka.

Žák třetí třídy dosud využíval jen stolní digitální lupu, která je velká jako počítač. Nedal se proto přenášet. Takže chlapec, když děti pracovaly na koberci, musel zůstávat v lavici. Z některých činností byl kvůli zrakové vadě z některých činností vyčleňovaný.

„S přenosnou lupou, která vypadá jako tablet, ale může jít kamkoli. Navíc od čtvrté třídy, kdy se budou žáci stěhovat z učebny do učebny, bude pro něj mobilní přístroj nezbytností,“ řekl ředitel základní školy Rokytnice Hynek Hromada.

Škole se podařilo získat peníze nejen od Nadace profesora Vejdovského, na nákup přístroje za 19 tisíc 990 korun přispěl také Zlínský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Město přichází s rychlou pomocí trhovcům Ostravských Vánoc

13:49 Ostrava: Město přichází s rychlou pomocí trhovcům Ostravských Vánoc

Rada města Ostravy schválila 7. prosince 2021 poskytnutí finančního daru ve výši 20 000 korun třem d…