Hlavní manažerka implementace aktivit a metodička Iva Koutná k tomu uvedla: „Od prosince 2023, kdy náš projekt započal, to je jedna velká jízda! Zde je malé ohlédnutí za tím, co se nám povedlo do konce školního roku, tedy do června 2024 – aktivně jsme se zapojili do pilotního ročníku Týden Wellbeing ve škole, uspořádali úvodní konferenci „Tvoříme školu pro děti a jejich budoucnost“, připravili 16 workshopů, profesních setkání a exkurzí, např. na téma logopedie, AI ve vzdělávání,vlivu digitálních technologií na lidský mozek,společné vzdělávání, činnost školních družin,jak na metodu zážitkové pedagogiky, učení venku a badatelku či místně zakotvené učení, komunikaci školy s rodiči a komunikaci se školou a řešení potíží, atd. Akcí se zúčastnilo 456 přihlášených účastníků.“
A tímto výčet přínosných aktivit nekončí. Na konferenci, workshopech a exkurzích přednášelo 25 lektorů. Pedagogové navštívili MŠ Horní Lideč a ZŠ Huslenky v našem území a vyjeli do ZŠ a MŠ Baška, aby sdíleli zkušenosti a poznali možnosti využití metod, forem, projektů, práce s rodiči atd. V každém území (Vsetín, Hornolidečsko, Valašsko a Horní Vsacko, Střední Vsetínsko) proběhl zážitkový program Masarykovy veřejné knihovny Vsetín pro rodiče a děti STAŇ SE LEGOVYNÁLEZCEM. Rodiče získali zajímavé informace při besedě Komunikace se školou a řešení potíží s Dr. Davidem Čápem. Žáci základních škol vyrazili na 5 exkurzí do Bílých Karpat s praktickým využitím metody místně zakotvené učení. Pro děti MŠ a žáky ZŠ bylo připraveno 20 programů v místě škol, knihoven, v Arboretu Semetín se vsetínskými včelaři a Lískou a 1 projektový Školní farmářský den v ZŠ Horní Lideč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV