Vsetín: ZŠ Turkmenská rozšířila nabídku vzdělávání pro zdravotně postižené děti

04.10.2015 19:11 | Zprávy

Se začátkem školního roku rozšířila základní škola na ulici Turkmenská nabídku vzdělávání. Nově je tak na Turkmenské otevřena od září jedna třída mateřské školy speciální a jedna třída praktické školy jednoleté.

Vsetín: ZŠ Turkmenská rozšířila nabídku vzdělávání pro zdravotně postižené děti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„Mateřská škola speciální je určena pro předškolní děti se zdravotním znevýhodněním a se zdravotním postižením. S dětmi pracují v mateřince speciální pedagogičtí pracovníci, kteří jim s ohledem na jejich individuální zdravotní postižení pomáhají prostřednictvím terapií a metod stimulovat jejich osobnost k dalšímu rozvoji,“ uvádí ředitelka Dagmar Šimková. Tím u dětí podporují samostatnost a pomáhají jim rozvíjet schopnost projevovat se autenticky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Vrchol kopce Špičák se promění

7:17 Česká Lípa: Vrchol kopce Špičák se promění

Městské lesy Česká Lípa chystají úpravy na kopci Špičák.