Vyjádření města k ubytování uprchlíků v Českém Těšíně

25.04.2016 10:45 | Zprávy
autor: PV

Tento týden najdou v Českém Těšíně domov čtyři rodiny křesťanských uprchlíků před válkou a náboženským násilím.

Vyjádření města k ubytování uprchlíků v Českém Těšíně
Foto: tesin.cz
Popisek: Český Těšín

O umístění přesídlenců z Iráku v našem městě rozhodla Slezská diakonie, která jim zajistila i ubytování. Tento fakt nám byl dán na vědomí. Jde o projekt, který odsouhlasila česká vláda.

Český Těšín je středně velkým a současně klidným městem. Těšínsko bylo vždy tolerantní vůči jiným. Právě zde vznikl před více než 300 lety první evangelický kostel v regionu v době, kdy v českých zemích bujela protireformace. Po stovky let zde vedle sebe žili v poklidu Češi, Poláci, Němci, Židé a další národností, které společně vybudovaly bohatou těšínskou materiální i duchovní kulturu, a dokonce vytvořily i odlišné nářečí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Projekt dálkových odečtů vody se osvědčil

22:09 České Budějovice: Projekt dálkových odečtů vody se osvědčil

Moderní technologie nabízí lepší přehled o spotřebě vody.