Výstavy a plánované výstavy Galerie středočeského kraje GASK na rok 2012

14.01.2012 13:39 | Zprávy

Galerie Středočeského kraje V jedné z hlavních dominant města Kutné Hory, v rozsáhlém objektu Jezuitské koleje se nachází Galerie Středočeského kraje – krajská instituce zaměřená na výtvarné umění 20. a 21.století, která je druhou největší galerií v ČR. Byla založena v roce 1963. V letech 1990-2009 existovala pod názvem České muzeum výtvarných umění, Galerií Středočeského kraje se stala v květnu 2009.

Výstavy a plánované výstavy Galerie středočeského kraje GASK na rok 2012
Foto: gask.cz
Popisek: Galerie Středočeského kraje GASK v Kutné Hoře

Sbírka 4/nové akvizice - 12. 11.2011 – 31. 3. 2012

Výstava navazuje na stálou expozici Sbírka 123. Stopy historie v akvizicích a představuje nedávno získaný soubor uměleckých děl - instalace a objekty z přelomu 80. a 90. let, které do českého umění přinesly inovativní impulzy.

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byly prezentovány na důležitých výstavách v Praze a některé i v cizině: instalace „ Dvojčata“ (1991) Mileny Dopitové, „ Veřejná intimita“ (2009/1990-91) Pavla Humhala, série čtrnácti fotografií „ Na bílém papíře“ (1988-89) od Lukáše Jasanského a Martina Poláka, výběr fotografií – objektů z cyklu „ Řeholní pacient“ (1991) Václava Stratila, instalace a objekty „ Na modlitbách“ (2008/1992), „ Smetákový kříž“ (2008/1990) a „ Nožíky – rybičky „ ( 2008/1991) od Filipa Turka.

Obraz, v kterém žijeme -  12. 12.2011 - 31. 3. 2012

Práce studentů studijních programů a oborů fotografie realizovaných na českých a slovenských vysokých uměleckých školách

Výstava „Obraz, v kterém žijeme“ představuje na jedné straně nutné mapování vývoje tvůrčích aktivit a metodologií podpory uměleckého talentu na jednotlivých participujících školách. To se děje především v rámci doprovodného sympozia, které se zaměřuje na aktivní a společné hledání cest, jak zdokonalováním výuky výrazového jazyka fotografie mohou vysokoškolská pracoviště přispět k rozvoji vizuální kultury.

Samotná výstava je rozdělena do šesti tematických bloků, které reflektují různé pohledy na sledovanou problematiku - diagnostikování symptomů nestability či vychýlení čehokoliv mimo normál, zkoumání institucionálních nebo formálních hranic umění, absolutní zpochybnění již téměř mytizované identity, a to prostřednictvím jejího nabourání banalitou, nedůležitostí, nepodstatností. Jde také o zkoumání změny našeho vztahu k přírodě, krajině, v rámci kterého klademe sebe samých do podivně submisivní polohy, dále o hledání ztraceného času a místa, ale i o sledování toho, co se děje v souřadnicích osobního prožívání a jeho konečného a definitivního zobrazení na fotografii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: gask.cz

Proč by se Ukrajina měla vzdát svého území?

Jde přeci o princip, proč ustupovat agresorovi? A proč vám taky píšu je, že nechápu, jak jste to myslel, že bude Ukrajina válčit o své zájmy do posledního Čecha či Slováka. Vždyť přeci ČR žádné vojáky do boje na Ukrajinu nevysílá, co vím, tak tam šlo válčit jen pár lidí dobrovolně a vláda ani vojáky...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: Nové Lauby - příležitost k pohodlnému bydlení v historickém středu města

7:06 Ostrava: Nové Lauby - příležitost k pohodlnému bydlení v historickém středu města

Statutární město Ostrava exkluzivně nabízí k pronájmu volné bytové jednotky dispozičně řešené jako 1…